paź 312011

Powrót po latach

A dokładniej po dwóch. Tyle właśnie czasu minęło od ostatniej notki.

Przez ten czas sporo zmian zaszło w moim życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym. Prawdziwa miłość, nowa praca (a tym samym nowe wyzwania), rezygnacja z prowadzenia sklepów internetowych i ich sprzedaż. Ale po kolei.

Zaręczyłem się – po roku znajomości z prawdziwą wybranką serca, przyszłą żoną i matką moich dzieci. Z pełnym przekonaniem, świadomością, stałą i nieodpartą chęcią bycia razem. Ci, który mają mnie w kontaktach na NK mogli zobaczyć nieco zdjęć z tej okacji.

Po 7 latach prowadzenia własnej działalności zdecydowałem się na zmianę trybu pracy z one-man-army na typową pracę etatową jako webmaster / webdeveloper / programista. Do tej pory właściciel małej firmy, a jednocześnie osoba zajmująca się zagadnieniami związanymi z tworzeniem stron, marketingiem firmy, pozycjonowaniem, księgowością, logistyką itd. Obecnie mój zakres obowiązków obejmuje już tylko sprawy czysto techniczne, co pozwala skupić się na dalszym rozwoju i poznawaniu zagadnień, które mnie najbardziej interesują.

Również po 7 latach od uruchomienia sklepu Mydlandia oraz 4 latach prowadzenia sklepu Kadoro zdecydowałem się na ich sprzedaż. Powody decyzji były różne. Nie bez żalu, ale nadszedł czas kiedy należało iść do przodu i zamknąć za sobą pewien etap w życiu. Sklepy uruchamiałem od zupełnych podstaw (począwszy od koncepcji nazwy, wyglądu strony do negocjacji z kontrahentami), co nauczyło mnie to wielu aspektów prowadzenia biznesu w internecie. Była to bardzo cenna lekcja z dobrze zdanym egzaminem (w sprzedanych sklepach tych cały czas prowadzona jest sprzedaż).

Przy okazji większych życiowych zmian sprzedałem również moje małe biuro tłumaczeń Almand. Z racji innych obowiązków tłumaczeniami przestałem zajmować się już jakiś czas temu, dlatego nie było sensu blokować domeny i wstrzymywać potencjał serwisu. Trafił on to osoby która tłumaczeniami zajmuje się zawodowo.

To najważniejsze zmiany jaki były w ostatnich 2 latach. Postaram się, aby o kolejnych informować już na bieżąco, a jednocześnie wrócić do częstszych postów luźno związanych z tym, co się w moim życiu i otoczeniu dzieje.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Please enter your name, email and a comment.